phpsoftware.pl

Czym się różni statyczna strona www od dynamicznej?

Statyczna strona internetowa napisana w języku HTML jest dobrym rozwiązaniem dla firm, których strony internetowe pozostają stosunkowo niezmienne w czasie, np. dla firm, których oferta nie zmienia się często. Dzieje się tak dlatego, że strony HTML nie są połączone z żadną bazą danych i nie wymagają dodatkowego programowania – można je tworzyć szybko i przy minimalnych kosztach, a po ukończeniu zawartość tych stron nigdy nie ulegnie zmianie, chyba że będzie edytowana ręcznie.

Strona dynamiczna – połączona z bazą i systemem CMS

Jeżeli jednak firma potrzebuje strony internetowej, która często się zmienia, powinna zdecydować się na dynamiczną stronę internetową z systemem zarządzania treścią i połączeniem z bazą danych. Ten typ strony umożliwia użytkownikom łatwe aktualizowanie treści bez konieczności ręcznej edycji kodu źródłowego strony. To sprawia, że jest ona idealna dla stron takich jak serwisy informacyjne, ponieważ zawartość takich stron zmienia się cały czas. Dodatkowo, ze względu na swoją dynamiczną naturę, ten typ strony jest bardziej interaktywny niż statyczne strony HTML i często może zawierać takie elementy, jak sekcje komentarzy czy konta użytkowników.

Wreszcie, jeśli firma chce, żeby jej strona miała więcej funkcji niż tylko wyświetlanie tekstu lub obrazów, powinna rozważyć stworzenie aplikacji z wykorzystaniem frameworków internetowych, takich jak AngularJS czy ReactJS. Te frameworki zapewniają potężne narzędzia do tworzenia złożonych aplikacji przy użyciu języka JavaScript. Z pomocą tych frameworków można tworzyć interaktywne bazy danych z aktualizacją danych w czasie rzeczywistym, a nawet gry wideo uruchamiane wewnątrz przeglądarek internetowych.

projekt strony www

Dla kogo statyczna strona www?

Statyczna strona internetowa napisana w języku HTML jest często dobrym rozwiązaniem dla mniejszych firm, które potrzebują podstawowej obecności w sieci i nie potrzebują zbyt wielu funkcji. Jest też odpowiednia dla firm, które nie mają zbyt wiele treści do zarządzania lub nie potrzebują częstych aktualizacji. W przypadku statycznych stron internetowych koszt opracowania jest zazwyczaj niższy, a proces produkcji szybszy.

Dla kogo dynamiczna strona internetowa?

Z drugiej strony, dynamiczne strony internetowe z połączeniem z bazą danych i systemem zarządzania treścią najlepiej nadają się dla większych firm lub tych, które mają bardziej złożone potrzeby, takie jak strony e-commerce, fora, blogi i inne rodzaje stron z częstymi aktualizacjami. Zapewniają one również łatwiejszy sposób uwierzytelniania i autoryzacji użytkowników, a także rozbudowane funkcje wyszukiwania. W przypadku tego typu stron koszty tworzenia mogą być wyższe, ale zazwyczaj zapewniają one użytkownikom bogatsze doświadczenie, ponieważ pozwalają im na interakcję z treścią na stronie w czasie rzeczywistym. Ponadto dynamiczne strony internetowe są bardziej elastyczne, jeśli chodzi o wprowadzanie zmian i szybką aktualizację treści, dzięki możliwości przechowywania danych w bazie danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *